Díky menšímu počtu studentů existují a úspěšně fungují na soukromých vysokých školách takové věci, jako je individuální přístup ke studentovi a z něj plynoucí individuální plány studia.

Studentské výhody

23. února 2011

Jako student/ka vysoké školy máte nárok na velké množství bonusů a výhod, na které byste rozhodně neměli zapomenout a naplno jich využívat. Některé z nich Vám při vysokoškolských studiích dokáží velmi zpříjemnit život. V tomto článku naleznete seznam těch nejdůležitějších z nich.

ISIC karta – mezinárodní studentský průkaz ISIC(International Student Identity Card) dokládá to, že jste studentem prezenčního studia vysoké, případně střední školy. Na kartě je přímo uvedeno, jakou školu studujete, Vaše jméno a fotografie. ISIC kartu Vám vydají na těchto místech proti vyplněné žádosti o kartu ISIC, občanskému průkazu a zaplacení poplatku 300 Kč.

Výhody ISIC karty
Je uznávána ve 120 zemích, ve kterých Vás opravňuje k čerpání více než 42.000 slev
Slevy můžete čerpat na více než 1.600 místech v České republice
  • slevy na vstupné do kin, divadel a jiných kulturních zařízení
  • slevy na permanentky kamkoliv
  • slevy na cestování – leteckou, autobusovou i vlakovou dopravu
  • slevy v restauracích, hotelech a ubytovnách
  • a mnoho dalšího

Studentská bankovní konta – v televizi už jste viděli nejednu reklamu, která kritizuje poplatky v bankovnictví. Víte, že jsme jednou z posledních rozvinutých zemí na světě, kde se platí poplatek za vybrání z bankomatu? Ponechme nyní stranou hamižnost českých bankovních institucí a pojďme se podívat, jaké výhody nabízejí jednotlivé finanční ústavy vysokoškolským studentům.

V současné době nabízejí studentská bankovní konta tyto české banky: Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank, Komerční banka, Oberbank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, Volksbank, Waldviertler Sparkasse von 1842 a za povšimnutí jistě stojí i bank, která sice studentské konto nemá, ale neúčtuje si na svém mKontu téměř žádné poplatky.

V této tabulce naleznete základní informace o studentských kontech + mKonto od mBank
Banka  Minimální vklad Kontokorent Poplatek za vedení účtu

UniCredit Bank  0 Kč 35 Kč
Raiffeisenbank  2x0 Kč(3. a další 9,90 Kč) 39,90 Kč
Volksbank  3 Kč ČSOB 6 Kč, ostatní 30 Kč
mBank(mKonto) nemá 3x0 Kč(4. a další 19 Kč)
Waldviertler Sparkasse von 1842 6 Kč ČSOB 6 Kč, ostatní 30 Kč

Studentské jízdné – ať už budete studovat kdekoliv, jako student obrovsky ušetříte na jízdném městskou hromadnou dopravou. K získání studentského jízdního kuponu obvykle stačí papírové potvrzení o studiu, ISIC karta nebo index. Ve většině měst a obcí dělá sleva na jízdném městskou hromadnou dopravou 50% a více.

Malá rada na závěr: Ať už budete nakupovat cokoliv, kdekoliv. Nezapomeňte se zeptat zda neposkytují slevy pro studenty. Pokud ano, prokažte se ISIC kartou nebo jinak a užívejte si slev dokud studujete!