Academia Rerum Civilium - Vysoká škola politických a společenských věd, s.r.o.

Ovčárecká 312, 280 02 Kolín V Studijní oddělení: +420 321 734 725 studijni@vspsv.cz Academia Rerum Civilium - Vysoká škola politických a společenských věd, s.r.o. se sídlem v Kolíně je první českou vysokou školou se specializací na politické vědy a zároveň jedinou českou nezávislou vysokou školou nabízející studium politologie.

Vysoká Středočeský Bc., MBA humanitní 27072622arc@vspsv.czwww.vspsv.czČeština Ano Ne Studijní oddělení: +420 321 734 725Sekretariát : +420 321 734 711Studijní oddělení: studijni@vspsv.czRektorát: arc@vspsv.cz+420 321 734 720Zajímavostí školy jsou nabídky pracovních stáží v Bruselu, důraz na kvalitu výuky cizích jazyků s tím, že všichni studenti mohou začít výuku jazyka od úplného začátku, zajímavé a tvůrčí prostředí s možností zapojení studentů do výzkumných projektů již během jejich studia, výhodný poměr mezi kvalitou studia a výší školného.

Ano Ne Ano Ano Ano Ne

ARC - VŠPSV nabízí studium bakalářského studijního programu POLITOLOGIE v prezenční i kombinované formě studia. Absolventi školy nacházejí široké uplatnění v praxi - např. ve veřejné správě, v politických stranách, nadacích, občanských sdruženích, v žurnalistice, ale i v soukromém sektoru a v analytických týmech velkých mezinárodních firem. Výhodou studia na ARC - VŠPSV je i vysoce kvalifikovaný akademický sbor z ČR i ze zahraničí (včetně rodilých mluvčích pro výuku cizích jazyků). V rámci studia mohou všichni studenti absolvovat semestrální studijní pobyt v zahraničí v rámci programu Erasmus, škola nabízí i zapojením studentů do výzkumné činnosti (např. výzkum voleb apod.). Více informací naleznou všichni zájemci o studium na internetových stránkách školy.

15. 8. 200924. 8. - 28. 8. 2009 (2. kolo) 500ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKAindividuálně kdykoliv po domluvě100%Základním předpokladem k přijetí je úspěšné ukončení středoškolského studia složením maturitní zkoušky a vykonání přijímacího řízení. Přijímací řízení je jednokolové, má podobu pohovoru s cílem vzájemného seznámení uchazeče se školou. Ke studiu jsou přijímání všichni zájemci, všem je dána možnost vyzkoušet si vysokoškolské studium.

prezenční, kombinovaná, individuální plánBc.
ČeštinaAbsolvent bakalářského studijního programu politologie je vybaven znalostmi politické teorie, mezinárodních vztahů a obecného společenskovědního základu. Je schopen orientovat se v politické realitě České republiky, Evropské unie, středoevropského prostoru i světa, dokáže systematicky analyzovat politické procesy a děje, stejně jako je interpretovat. Ovládá fungování veřejné správy a institucí politického systému, dovede samostatně připravovat a řídit činnosti spojené s prací v politice (např. volební kampaň, analýza a příprava programů politických stran, činnost stranického sekretariátu apod.).